Ahoj, na základě konkrétního problému zakládám toto téma. Googlil jsem a nic moc mi nevylezlo. Chtěl jsem si vzít nějaký větší sáček na tekutiny. Jak ale dokážu "baj voko" poznat jeho objem, když je jen dvojrozměrný? Mají na to na letištích nějaký úzus? Napouštět vodou se mi ho nechce.Toto téma slouží spíš k ukojení mé zvědavosti a k pobavení ostatních.  .

Jak určit objem sáčku na tekutiny

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ja myslim, ze sme sa vsetci pobavili aj bez tej vety :)

0 Citovat

Jo ještě sranda že jsem jim na tom Stanstedu ukazovala i průhlednou kosmetickou taštičku na které byo napsané 800ml, ve které jsem měla něco jiného a která byla větší než ten sáček co mi dali.. opět jsem s tvrzením, že ten jejich pytlík rozhodně litr nemá, neuspěla. Ale možná mám blbou představivost :D

Jak moc to řeší v Praze nebo Kyjevě, máte někdo zkušenost? Jestli si opět můžu vzít můj větší sáček bez "buzerace"? ;-)

0 Citovat

v Kyjevě si můžeš v duty free koupit litr vodky za 5 euro a rovnou ti to dají do sáčku.

0 Citovat

kopecky napsal(a):

Koukám, že mi v noci vypadla věta, že toto téma je hlavně pro pobavení a pro zajímavost.

Toto uz nezahovoris :))

Michaela napsal(a):

Jak moc to řeší v Praze nebo Kyjevě, máte někdo zkušenost? Jestli si opět můžu vzít můj větší sáček bez "buzerace"? ;-)

Pekny trolling :))

CO SE NEVESLO ... DOSLOVNE :D


dx0d2wi-1.png

0 Citovat

Tonic: Hej já to myslím ale vážně.. :)) Po zážitku z toho Londýna se tomu chci vyvarovat :D

0 Citovat

Jako, nechtel jsem to psat a znervoznovat Kopeckeho. Ale tak kdyz to nekteri pisou. Mame doma ze Sainsbury male sacky s uxaviratelnym zipem 18x19.5. V Lutonu to mela pani, narvane a uzavrene a neprosla s tim, jak to mela narvane a co jsem se dival, tak tam mela lahvicky po 50 ml. A ty jejich sacky na Lutonu mi prisli vzhledove jeste mensi nez ty, co mame. Ale ja vozim jen pastu, sprchac, sampon, opalovak, deo a kartacek, takze nikdy zadny problem :D

0 Citovat

To já sice taky, ale nějak se mi to tam ještě s tou mini dezinfekcí, pěnou na holení a repelentem nechce vejít :-D a to tam nemám ani ten opalovák :-D

Taky mi loni myslím na Stanstedu dělali scény s mým pytlíkem na zip, že to musím přendat do toho jejich. Ten byl větší než ten můj zipáč.

0 Citovat

ja by som zrusil vylet v tomto pripade..o cm vacsi kufor, nekompatibilny sacik...akoze toto ma byt ORDNUNG? :))

Namiesto mini dezinfekcie si kup vlhcene alkoholove servitky a holit sa nemusis.

Neviem co tam vsetci vlacite :D

Ja tam mam malu niveu (tu najmensiu), 50ml sprchac, sampon hotelovy maly, hotelove mydielko, opalovak z Lidlu pod 100ml, este nejaku jednu masticku proti alergii a teraz v Astane som mal taku mini vazelinu na ksicht. Zubna pasta nejaka 75ml klasika a este sa mi tam zmestia lieky.

0 Citovat

On se holí dole.

0 Citovat

Doporucujem miesto sprchaca nejake prirodne tuhe mydlo (umyjete s tym tvar, telo, riady, posluzi aj pri holeni alebo prani, napr. Ponio, Mylo, Naturinka, Caltha, Bio-D.....), miesto klasickeho samponu tuhy sampon (napr. Ponio je dost dobre), a deo tiez tuhe (opat Ponio :D ) alebo krystal. Priroda sa vam podakuje a vy nemusite riesit maly sacok :)

0 Citovat

inak najsmutnejsie na tomto je, ze sa riesi nieco, co uz je v praxi skoro 12 rokov :D

0 Citovat

Tak si vemte klasické tuhé mýdlo a kupte si tuhý šampon a hned máte víc místa :D

Jinak si pamatuju, že nás taky někde buzerovali, tuším snad dokonce i na Ruzyni, ale už je to tááák dlouho. A myslím, že to bylo tím, že to nařízení bylo jednak nové a jednak i tím, že jsem to do toho pytlíku dala. Od té doby vozím všechno nějak poházené v tašce, kablece.... a žádný probllém. Naposled nám prošly i půlitrové lahve v Dubaji, tak nevím no. Asi je to o štěstí/neštěstí na koho člověk narazí.

Kolegyni kdysi v Paříži vyházeli i sýry typu brie, páč jsou prý tekutý :D

0 Citovat

Buzerace zaručena na libovolném letišti v UK, kde ti tvůj sáček vyhodí a přendají do vlastního, do kterého se samozřejmě 1l nikdy nevejde, jak píše Andrea.

0 Citovat

este mozte skusit toto :D


ab8de4d-460s.jpg

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Buzerace zaručena na libovolném letišti v UK, kde ti tvůj sáček vyhodí a přendají do vlastního, do kterého se samozřejmě 1l nikdy nevejde, jak píše Andrea.

Davide, nase LBA je v klidu, tam prosel i sacek o rozmerech 26x30 a to je uz velka "bagaz" :D Spis to moc dramatizuji v Londyne

0 Citovat

Kopecky, priblizny objem sacku zistis jednoducho. Pomaly ho naplnaj skatulkami od leptonexu, alebo co beres (resp. mal by si brat lebo toto vlakno je este divnejsie ako tie padrinove :D) no a uz ked sa ti do sacku ziadna skatulka nevojde, tak objem je plus minus nasledovny: Rozmer 1 skatulky v cm ... (a)x(b)x(c) x pocet skatuliek.

PS: 1000 cm3 je 1 liter

0 Citovat

toto je uplne Vysoka skola zivota :D

0 Citovat

Tak já nevím, vždycky jsem s sebou tahal velký průhledný sáček absolutně neodpovídajících rozměrů, většinou nikdo nic neřekl a když jsem jednou narazil, prostě mi ho vzali a vyměnili za svůj erární. Takže bych to zkrátka neřešil :D

Jo a největší buzeraci ever jsem zažil v listopadu na letišti v Pardubicích, ale tak chápu to, nuda je hrozná věc a nějak se člověk zabavit musí.

0 Citovat

voughne napsal(a):

Kopecky, priblizny objem sacku zistis jednoducho. Pomaly ho naplnaj skatulkami od leptonexu, alebo co beres (resp. mal by si brat lebo toto vlakno je este divnejsie ako tie padrinove :D) no a uz ked sa ti do sacku ziadna skatulka nevojde, tak objem je plus minus nasledovny: Rozmer 1 skatulky v cm ... (a)x(b)x(c) x pocet skatuliek.

PS: 1000 cm3 je 1 liter

Co to kurňa je leptonex? Nějaký druh lepidla? O.o

0 Citovat

Leponex :D

0 Citovat

PVC plasty se dají tepelně tvarovat.

Asi by nebyl problém použít originální sáček (dle přesných rozměrů schválených security autoritami, ideálně s nějakou certifikační značkou) a pomocí tvarování za tepla z něj vyrobit fake sáček s větším objemem.

0 Citovat

Andrea, tonic: Jen jsem přispěla svým poznatkem k diskuzi, kde mi můj sáček neprošel. Netahám blbosti co by se tam nevešly, jen jsem prostě vezla domů vítané z Porta přes zrovna pro mě v tu chvíli nevhodné letiště :)

0 Citovat

No ved ja som tym nijak nechcela degradovat tvoju skusenost. Mna by to hrozne nasralo co sa ti stalo, hlavne teda kvoli tomu alkoholu. Co tam po kozmetike :)

0 Citovat

jenom opatrne, tedka jedna barbie z Uherskeho Hradiste objem a obsah sacku v Pakistanu trochu podcenila.. https://zpravy.idnes.cz/pakistan...anicni_fka

0 Citovat

:-) Hanča a Tonča reloaded...

0